Ładowanie ...
21-23.04.2017 Plener Fotograficzny w Łagowie Lubuskim z Jerzym Wierzbickim

Po raz kolejny Szkoła Fotografii FORMATY organizuje plener fotograficzny w Łagowie Lubuskim.

Miejscowość ta znana jest z pięknej architektury oraz otaczającej ją przyrody. Łagów usytuowany jest pomiędzy dwoma jeziorami, łagowskim i trześniowskim połączonymi wąskim przesmykiem. Całość otoczona jest blisko 3,5 tyś. ha lasów Łagowskiego Parku Krajobrazowego, wraz z wchodzącymi w jego skład rezerwatami przyrody. Ta lokalizacja sprawia, że ta niewielka miejscowość i otaczające ją tereny to wspaniałe miejsce do szlifowania warsztatu fotograficznego. Program pleneru obejmuje dwa dni, podczas których nie rozstaniesz się z aparatem.

Tym razem podczas pleneru sobotnie warsztaty poprowadzi Jerzy Wierzbicki fotograf od wielu lat związany z fotoreportażem i fotografią pejzażową. W sobotę Jerzy Wierzbicki poprowadzi dwa plenery fotograficzne oraz przeprowadzi eksperymenty przy zastosowaniu nietypowej kamery wielkoformatowej. A na zakończenie dnia, tuż po kolacji zaprezentuje swoją twórczość  w formie prezentacji multimedialnych. Aby bliżej poznać Jerzego Wierzbickiego prezentujemy jego BIO:

Jerzy Wierzbicki, urodzony w Gdańsku w 1975. Ukończył archeologię Bliskiego Wschodu na UAM w Poznaniu.
Fotograf dokumentalista, autor dwóch cykli dokumentalnych o przemianach społeczno-ekonomicznych z okresu transformacji ustrojowej w Polsce „Postindustrialny Śląsk”oraz „Gdańsk Suburbia”, który został wydany w formie albumu. (wydawnictwo Fine Grain Kielce 2005.)
Od 1999 związany zawodowo z Bliskim Wschodem. Początkowo uczestniczył w misjach archeologicznych, pracujących w Syrii, Iraku oraz Turcji.
Od 2007 mieszkał i pracował jako fotograf w Sułtanacie Omanu dla arabskiej gazety Al Shabiba oraz Times of Oman. Od 2009 roku związany z Y Magazine. Do 2015 odbył prawie 300 wypraw w głąb Omańskiego interioru w poszukiwaniu materiałów do artykułów oraz zdjęć.
Jego fotografie były wielokrotnie nagradzane, m.in na Humanity Photo Award 2004, Polska Fotografia Prasowa 2003, „News Reportaż” – Newsweek Polska 2002, Gorzowskie Konfrontacje Fotograficzne 2004, 2016.
Publikował m.in w BBC.news, MiddleEastEye.net, Newsweek Polska, National Geographic Traveler, Kwartalnik Fotografia, B&W Magazine.

Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, oraz Muzeum Sztuki w Łodzi, oraz zbiorach prywatnych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Obecnie kończy pracę doktorską z zakresu fotografii na Łódzkiej Szkole Filmowej.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę autora: http://jerzywierzbicki.com/ 

Krótko mówiąc w sobotę dawka fotografii przekroczy wszystkie dotychczasowe normy 🙂

Podczas warsztatów będzie można fotografować przy użyciu obiektywów marki SIGMA, które będą udostępnione uczestnikom pleneru dzięki przedstawicielowi tej marki w Polsce – Sigmie Procentrum.

W piątek prezentację poprowadzi Darek Kohut przedstawiciel marki Sigma podczas której zaprezentowane zostaną najświeższe obiektywy SIGMY !!!

Koszt uczestnictwa: 285 zł
Cena obejmuje: dwa noclegi (pokoje 2-3-4 osobowe), wyżywienie (2x śniadanie, 2x obiad, 1x kolacja), warsztaty plenerowe z Jerzym Wierzbickim, testowanie obiektywów SIGMA

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy poznan@formaty.pl , w tytule wpisując „Plener Łagów” lub telefonicznie 501369467 do 14 kwietnia 2017 r. Autorem fotografii ilustrującej nasz plener jest Jerzy Wierzbicki.

Program pleneru: program pleneru Łagów Lubuski 04.2017