Ładowanie ...
O NAS

Szkoła Fotografii Formaty istnieje od 2001 roku. Jego powstanie spowodowane było brakiem miejsc, gdzie fotoamatorzy mogliby doskonalić swoje umiejętności. Dziś nasza firma znacząco wyróżnia się wśród placówek szkoleniowych na mapach Poznania. Duże doświadczenie zdobyte przez lata umożliwia nam przygotowanie warsztatów i szkoleń na najwyższym poziomie, czego dowodem jest ponad 4 tysiące zadowolonych klientów!

Naszym drugim atutem są wykładowcy, profesjonaliści, którzy umiejętności czerpią z długoletniej praktyki. To osoby na co dzień pracujące w studiach fotograficznych i graficznych. Doskonale przygotowani pod względem merytorycznym i rzetelnie wykształceni, są gwarantem skutecznego przekazania wiedzy z zakresu znajdujących się w ofercie kursów.

Założeniem kursów i warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Szkołę Fotografii Formaty jest przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności potrzebnych do samodzielnego, świadomego posługiwania się fotografią. Amatorom bardziej zaawansowanym proponujemy poznanie wielu technik fotograficznych, które mogą inspirować do tworzenia nowych prac. 

W naszych zajęciach udział może brać każdy, dla kogo fotografia jest pasją lub dopiero nią się staje. W trakcie spotkań przedstawiamy najważniejsze kierunki fotografii zaczynając od portretu poprzez architekturę, pejzaż, fotoreportaż, fotografię reklamową oraz wiele technik specjalnych jak np. makrofotografia, fotografia nocna czy multiekspozycja. 
 
 
Warsztaty fotograficzne mają na celu aktywację umiejętności fotograficznego, twórczego myślenia czego rezultatem będą lepsze zdjęcia wykonywane świadomie.