Ładowanie ...
Wykładowcy

Nasi wykładowcy to profesjonaliści, którzy umiejętności czerpią z długoletniej praktyki. Są to osoby na co dzień pracujące w studiach fotograficznych i graficznych. Doskonale przygotowania pod względem merytorycznym i rzetelnie wykształceni, są gwarantem skutecznego przekazania wiedzy z zakresu znajdujących się w ofercie kursów.

Nasi wykładowcy:

Artur Trzebiatowski

  „Fotografia jest moją pasją od wielu lat. Odnajduję w niej wszystko to co przemija ale także to co dopiero na mnie czeka. Sposób wyrażania świata poprzez światło jest najbardziej ekspresyjną formą przekazywania emocji zawartych w obrazach. Domyślam się, że fotografia to również Twoje hobby. Robienie zdjęć daje wiele radości i satysfakcji, ale najważniejsze w tej sztuce jest to, aby umiejętnie łączyć kreatywność z wiedzą techniczną. Zachęcam Cię do robienia jak największej ilości zdjęć oraz do zapoznawana się z zagadnieniami teoretycznymi, których znajomość pomaga w uzyskiwaniu zamierzonych efektów.”

Urodzony w Gdańsku. Fotografią interesuje się od najmłodszych lat. W 2004 r ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu otrzymując tytuł magistra sztuki na Wydziale Komunikacji Multimedialnej kierunek fotografia. Autor ponad 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych od lat pasjonujący się tematem znaczeń i symboli w fotografii. Zawodowo autor profesjonalnych kursów i szkoleń z zakresu fotografii oraz właściciel agencji fotograficznej Art Mann Studio. Prywatnie pasjonat gór oraz autor krótkich esejów i opowiadań.

Jerzy Wierzbicki

 

Urodzony w Gdańsku. Absolwent UAM (archeologia Bliskiego Wschodu), Autor albumu fotograficznego “Gdańsk Suburbia” podsumowującego czas przemian ekonomicznych i kulturowych w Gdańsku po upadku komunizmu. W maju 2017 broni pracy doktorskiej z zakresu fotografi na Łódzkiej Szkole Filmowej.
Fotograf dokumentalista i dziennikarz z wykształcenia archeolog Bliskiego Wschodu. Ukoń czył Archeologię  na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od polowy lat 90-tych dokumentował zmiany społeczne i ekonomiczne w Gdańsku, szczególnie we wschodnich, postindustrialnych dzielnicach portowych. 

W 2005 roku nakładem wydawnictwa Fine Grain z Kielc ukazuje się  pierwszy album autorski pt. “Gdańsk Suburbia”. Książka zawiera fotografie z lat 1995-2004.
Od 2001 roku równocześnie z projektem o Gdańsku rozpoczyna prace nad dokumentalnym projektem o Górnym Śląsku, zakończonym w 2005 roku i wystawianym pod tytułem “PostIndustrial Silesia”.

Kilkukrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach fotografii prasowej i artystycznej, m.in “Newsreportaż ” Newsweek Polska (2002), Polska Fotografia Prasowa (2003) Konfrontacje Gorzowskie (2004) oraz Humanity Photo Award Pekin Chiny (2004, 2013).

Fotografie Jerzego Wierzbickiego były prezentowane w czołowych polskich galeriach fotografii. M.in w Gdańskiej Galerii Fotografii (1999,2008) Galerii PF w Poznaniu (2002) Galerii “Pusta” w Katowicach (2005), berlińskiej galerii Imago Fotokunst (2004) oraz w Side Gallery w Newcastle UK (2007), Zamek Ujazdowski w Warszawie (2012). Fotografie w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi,  a także w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, USA, Republiki Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii i Sułtanatu Omanu.

Publikacje na łamach. Y Magazine, Times of Oman, Al Shabiba, Newsweek Polska, Kwartalnik Fotografia, Pozytyw, National Geographic Traveler, BBC news  B&W Magazine,Outdoor UAE, Lotus24, Wyprawy4x4, Podróż e.pl. Od 2015 roku współpracuje z brytyjskim portalem poświęconym Bliskiemu Wschodowi MIddleEastEye.net