Ładowanie ...
Plener „Berlin – miasto sztuki” 26-28.06.2015

Szkoła Fotografii Formaty rozpoczyna cykl plenerów fotograficznych do najciekawszych miast Europy. Naszym pierwszym celem będzie Berlin. O następnych miastach, które weźmiemy na celownik aparatów będziemy informowali Was na bieżąco. Zdradzimy, że w planach jest Kopenhaga, Praga, Wiedeń, Budapeszt i Paryż.

W majowy weekend (26-28.06) organizujemy plener fotograficzny do jednego z najciekawszych miast Europy – Berlina. Miasto, które w ostatnich latach uległo niebywałej transformacji zarówno pod względem społecznym jak i urbanistycznym przyciąga fotografów jak magnes. Lata 90-te to okres dźwigów i setek placów budowy. Dziś miasto już trochę okrzepło po kompleksowym „remoncie”. Dla fotografa Berlin oferuje ogrom wrażeń. Nasz plener potrwa zaledwie dwa dni a to zbyt mało by wejść w każdą „dziurę” ale wystarczy aby zapoznać się z tym miastem na tyle dobrze aby z przyjemnością do niego powracać.

Nasz pobyt na rozgrzewkę, rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Fotografii im. Helmuta Newtona. Oprócz stałej ekspozycji prac tego niezwykłego fotografa w muzeum jest zgromadzona spora kolekcja prywatnych przedmiotów artysty, między innymi jego aparatów.

Kolejny cel to Reichstag. Budynek, który przeszedł kompleksową renowację a jego szklana kopuła wraz z tarasem jest przepięknym tematem do fotografowania. Tu z pewnością można liczyć na fantastyczne zdjęcia tego niezwykłego wnętrza.
Następny temat to zdjęcia „Berlin by night”. Będziemy poruszać się po najciekawszych miejscach Berlina kończąc przy Alexander Platz, nieopodal którego będziemy zakwaterowani.

Niedziela to też dzień pełen wrażeń. Pierwsze miejsce to atrakcja dla artystycznej duszy każdego z nas. Tacheles to stary dom handlowy, który po transformacji Niemiec w 1989 roku nie odzyskał swojej dawnej świetności. Przewidziany do rozbiórki znalazł nowych mieszkańców. Dziś jest to miejsce działalności artystów offowych i aktywistów Berlina. Mieszkańcy Tacheles stale żyją pod groźbą eksmisji więc warto skorzystać z okazji i uchwycić w aparacie jedną z ikon sztuki offowej Berlina.
Ostatnim zaplanowanym miejscem jest dzielnica Charlottenburg. Przystaniemy przy ikonie Berlina Zachodniego czyli nieodbudowanej iglicy Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma a także udamy się na niegdyś słynny berliński dworzec ZOO.

Koszt wyjazdu – 550 zł.
Kwota obejmuje:

Dodatkowe koszty

  • bilet na komunikację miejską 6,70 EU ( bilet dzienny)
  • bilet wstępu  do Muzeum Fotografii im. Helmuta Newtona 10EU

Z uwagi na charakter wyjazdu liczba miejsc jest ograniczona – 10 osób

Zgłoszenia na plener należy kierować na adres mailowy: poznan@formaty.pl. W tytule prosimy wpisać „Plener Berlin 2015” .Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12 czerwca 2015 r.
Przy wyborze dojazdu własnego prosimy zaznaczyć to w zgłoszeniu.

Program wyjazdu: program pleneru Berlin 26-28.06.2015